Smyslohrátky

O čem jsou a proč jsme se rozhodly pořádat v našem ostravském showroomu smyslohrátky?

Jak už název napovídá, jsou o našich smyslech – či smyslech našich dětí, které chceme rozvíjet.

Rozhodly jsme se několikrát do měsíce uspořádat smyslohraní pro děti, protože nám v Ostravě tato aktivita chybí a chceme ji nabídnout našim i Vašim dětem.

Asi dokážete vyjmenovat všechny hlavní smysly: zrak, zvuk, chuť, hmat a čich. Ale víte, proč jsou tak životně důležité a proč jsou pro děti, jak rostou, ještě důležitější?

Smyslové hry se zaměřují na činnosti, které zapojují smysly vašeho dítěte a pomáhají mu rozvíjet jazykové a motorické dovednosti. Pomáhají také s kognitivním růstem, podporují sociální interakce a podporují experimentování.

Smyslové hry ale také zapojují dva smyslové orgány, které jsou často přehlíženy: naši propriocepci a vestibulární aparát.

Náš smysl pro propriocepci se týká vědomí vlastního těla. Pomáhá nám uvědomit si, kde jsou části těla vůči sobě navzájem, a říká nám, jakou sílu musíme vyvinout při držení, tlačení, tahání nebo zvedání předmětů.

Náš vestibulární aparát, také známý jako náš smysl pro rovnováhu, nám umožňuje udržovat rovnováhu při zapojování se do činností.

Příklady smyslové hry zahrnují jízdu na kole, hraní si se slizem nebo dokonce jen poslech hudby.

Chcete se dozvědět o dalších termínech Smyslohrátek?

Napiště nám! 

Katka z Půjčovny hraček